Trekking Himalaje

Trekking to najlepsze rozwiązanie, na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli nie jesteś zawodowym trekkerem, nie musisz się martwić! Zadbamy o to, byś zdobył najwyższe szczyty razem z nami!

Wyjazd Nepal

Trekking do serca Himalajów.

Jedną z najbardziej popularnych wypraw do serca Himalajów jest trekking do Bazy pod Everestem. Jest to znakomita szansa na podziwianie wspaniałych widoków, które zapierają dech w piersi oraz możliwość poznania odmiennych kultur.

Majestatyczność wielkich gór, niezwykle zachwyca, wtedy własnie jesteśmy w stanie poczuć jak człowiek jest mały w porównaniu do najwyższych gór świata.

Podczas trekkingu do samego serca Himalajów będziemy podziwiać cztery z najwyższych gór świata:

  • Mount Everest (8848 m n.p.m.)
  • Lhotse (8516 m n.p.m.)
  • Makalu (8445 m n.p.m.)
  • Cho Oyu (8201 m n.p.m.)

Nie bój się spełnić marzenia

Trekking do bazy pod Everestem

Marzysz o wycieczce do Nepalu? Wybierz się z nami, a po prostu spakujesz się na niesamowity trekking. Podczas tej wyprawy można poznać kulturę buddyjską i życie Szerpów, którzy zamieszkują Himalaje Nepalu. Wyobraź sobie wspaniałe górskie widoki z malowniczo usytuowanymi klasztorami, buddyjskie flagi i mnichów odzianych w piękne czerwone szaty. Zyskasz doświadczenie, które zapamiętasz na wiele lat.

Kiedy wybrać się na Everest Base Camp Trek?

Trekking do Bazy pod Everestem

Trekking do Bazy pod Everestem to szlak, na który najlepiej jest wybrać się jesienią, w październiku lub listopadzie.

Powietrze w Himalajach jest wtedy niezwykle przejrzyste, tak bardzo, że aż może to wydawać się dziwne. Jeśli weźmiesz pod uwagę wysokość n.p.m., oraz to, że cały Nepal to w 80% tereny górzyste a mieszkańcy tego kraju stawiają głównie na rolnictwo, wtedy zrozumiesz, że cały ten smog i zanieczyszczenia powietrza nie mają tutaj wstępu. Jesień jest to czas, który daje duże prawdopodobieństwo przepięknej pogody i właśnie wtedy do Everest base Camp idzie się w towarzystwie wielu miłośników gór.

W tym okresie nepalskie widoki powinny ukazać się w całej swojej okazałości, dzięki czemu doświadczy się wiele naprawdę niezwykłych widoków, które na pewno zapadną w pamięć. Wspaniałą przygodę idąc na trekking do Bazy pod Everest Base Camp, można przeżyć również wiosną. W drodze natkniesz się na wiele kwitnących białych rododendronów, które wyglądają niezwykle pięknie w połączeniu z majestatem gór.

 

 

Dowiedz się więcej

Wycieczka do Nepalu

Wybierz Nepal

Skorzystaj z naszej oferty, i zdecyduj się na trekking. Czeka Cię niezapomniana przygoda.

Trekking Himalaje

Himalaje zapraszają!

Przyjedź do Nepalu i zobacz najwyższe góry na świecie!