Trekking Himalaje

Trekking to najlepsze rozwiązanie, na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli nie jesteś zawodowym trekkerem, nie musisz się martwić! Zadbamy o to, byś zdobył najwyższe szczyty razem z nami!

Wyjazd Nepal

Trek z Jiri do Everest Base Camp

Jeżeli szukasz wyzwania i niesamowitych widoków podczas wysokogórskiej wycieczki Nepal - Mount Everest to ten trekking może być dla Ciebie. Jest to trudny szlak na który trzeba się dobrze przygotować i mieć kondycję. Głównie przez to, że trasa obejmuje wiele różnych podejść i zejść. Dlatego mówi się o tej trasie też, że jest jedna z tych najbardziej wymagających.

O trekkingu

Podczas tego trekkingu zobaczymy naprawde piekne widoki, które mogą nawet sprawić, że zakręci się łza w oku. Dodatkowo, jest to szlak na który w 1953 roku na pierwszą wyprawę na najwyższy szczyt świata sam Sir Edmund Hillary Everest oraz Szerpa Tenzing Norgay. Ten fakt na pewno sprawi, że podczas tego wyjazdu w Himalaje można poczuć dodatkowy dreszczyk emocji. Podczas tego trekkingu mamy również okazję poznać bliżej kulturę ludów Jirel i Sherpa, którzy zamieszkują niewielkie miasteczko Jiri.

Jest to miejscowość położona na wysokich wzgórzach, można tam podziwiać przepiękne widoki, jednak nie jest zbyt często odwiedzana przez turystów, ponieważ większość zaczyna swoje trekkingi w Lukli. Ludy zamieszkujące miasteczko Jiri w większości są wyznania buddyjskiego, więc jest to idealna okazja, aby poznać ją bliżej. Podczas tego trekkingu w Nepalu, ze względu na liczne podejścia i zejścia będą przewidziane spacery aklimatyzacyjne, dzięki czemu nie będziemy tak silnie odczuwać zmiany wysokości oraz ciśnienia. Pomimo tego, że trekking jest wymagający warto się na niego wybrać, ponieważ zyska się niesamowite wspomnienia i można spełnić swoje marzenie o niesamowitej przygodzie w górach!

Dowiedz się więcej

Wycieczka do Nepalu

Wybierz Nepal

Skorzystaj z naszej oferty, i zdecyduj się na trekking. Czeka Cię niezapomniana przygoda.

Trekking Himalaje

Himalaje zapraszają!

Przyjedź do Nepalu i zobacz najwyższe góry na świecie!